Connect with us

Hakkımızda

gg copy

Allah (c.c) diyor ki: “Ey  insanlar! Şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizi tanımanız için sizi boylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerli olanınız, O’na karşı gelmekten en çok sakınanınızdır. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hakkıyla haberdar olandır.’ Suret Hucurat 13

Allah(c.c) diyor ki: “Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.” Suret Hucurat 10

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) buyuruyor ki : “Müslümanların birbirini sevme ve desteklemedeki durumları bir beden gibidir. Bedenin bir uzvu rahatsız olursa, bedenin bütün organları rahatsız olur ve uykusu kaçar.” (Buharî; Müslim; Ahmed b. Hanbel)

Dünyada Müslümanların acısı her gün artıyor ve bizler de onların haberlerini inkar ederek ya da onların hakkında yeterli bilgiye ulaşmayarak onların acılarının artmasına sebep oluyoruz.

Pek çok Müslüman pek çok ülkede işkence altında kalıyor ve bizden çoğu insan onlar hakkında ne olduğunu bilmiyor. Medya sahte haberler paylaşarak ya da onlardan hiç bahsetmeyerek onların acılarını artırıyor, böylelikle kamuoyu tüm olanlardan uzakta kalıyor ve dünyadaki zulümlerden bihaber oluyor.

Tüm bu nedenlerle bir grup genç ve aydın,  İslam ümmetinden sorumlu olduklarını hissederek  Müslümanlara yardım etmek, Müslümanlarla ilgili haberleri paylaşmak için bir araya geldi. Bir araya gelen bu insanların ilk hedefi bilinçlendirmeyi artırmak, medyanın ablukasını yok etmek, onun yerine farklı dünya ülkelerinden doğru haber getirerek yayınlamak ve mustazaflara tüm gücümüzle yardım etmektir.

Biz, bu proje adı altında, dünya çapındaki Müslümanları bilmek,öğrenmek ve tanıtmak istiyoruz. Onlara yardım etmek ve yaşadıklarını hissetmek istiyoruz. Biz nasıl saadet çinde yaşıyorsak onlar da yaşasın istiyoruz, Biz ne kadar refah içinde yaşıyorsak onlar da yaşasın istiyoruz. Biz nasıl rahat rahat ibadet ediyorsak onlar da etsin, sırf namaz kıldığı için camileri yakılmasın, başlarına yıkılmasın istiyoruz!

Dünyadaki Müslümanların yaşam koşullarını araştırarak ve paylaşarak dünyadaki Müslümanlara yardım etme konusunda sitemizden ilk adımı atıyoruz ve uzun zamandır mahrum kaldıkları haklarını iade etmek için ilk denemeyi yapıyoruz.Bu işte siz de bize katılabilir ve hatta bu işten bir parça olabilirsiniz .

Proje, sadece internetle kalmayıp, gerçek hayatta da karşılığını bulmaya çalışacaktır. Dünyadaki Müslümanların yasam koşullarının düzeltilmesi tüm Müslümanlar için bir projedir.

Dünyadaki Müslümanların yaşam koşulları projesinde bilinçlendirme,  eğitim, yardımlaşma temelli ilerlemek amaçlanmaktadır.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Advertisement
MEDIUM RECTANGLE